Spoštovani!

V sodelovanju z Zagrebškim knjižničarskim društvom naše društvo organizira izlet v Zagreb, kjer se bomo srečali z zagrebškimi kolegi, si ogledali nekaj knjižnic in tudi praznično okrašen Zagreb.

Izlet bo v soboto, 8. decembra 2018. Zbor »pod uro« na Železniški postalj Ljubljana, ob 6.00 (odhod vlaka ob 6.20!).

Program vsebuje oglede nekaj knjižnic in ogled adventnih ulic Zagreba.
6.00 zbor pod uri in vožnja z vlakom v Zagreb
9h – zajtrk v Gradski knjižnici (http://www.kgz.hr/hr)
pot s tramvajem
10.20 – obisk Knjižnično dokumentacijskega centra na Ekonomski fakulteti
pot s tramvajem do Trga bana J. Jelačića, sprehod do šole
11.30 – obisk šolske knjižnice Osnovne škole Miroslava Krleže
12h – prosto po Zagrebu do 17. ure, nekaj idej:
muzej “Umjetnički paviljon“, razstavlja Vlaho Bukovac (vstopnica 60 KN)
Muzej prekinutih veza
– brošura decemberskih dogodkov v Zagrebu
vse o advenuu v Zagrebu
Odhod iz Zagreba z vlakom ob 18.38 in povratek v Ljubljano ob 20.57.

Prispevek za izlet zajema železniško povratno vozovnico in dnevno vozovnico za tramvaj:
– odrasli 25 EUR,
– otroci 6-12 let: 15 EUR,
– otroci do 6 let: 5 EUR.
Spletne prijave zbiramo do ponedeljka, 3. decembra 2018. Prijava velja samo z vplačanim stroškom do 4. decembra 2018, za vse prijavljene in na bančni račun DBL: Društvo bibliotekarjev Ljubljana, Trg republike 3, 1000 Ljubljana, IBAN: SI56 0205 3001 2226 649, BIC KODA: LJBASI2X, namena: Zagreb.

Potovanje potreka preko državne meje, zato vsi potniki potrebujejo veljaven osebni dokument za prečkanje meje (potni list ali osebno izkaznco).
Organizator ne odgovarja za morebitna odstopanja od programa, ki so posledica zamud v železniškem prometu.