Krško ima neko pozitivno energijo in imela sem občutek deja vu. Zavedela sem se, kako pomembno je materialno. Začelo se je seveda že v preteklosti. Ko sta Josipina in Martin Hočevar, par brez otrok, bdela nad Krškim. Krčani so bili njuni otroci. In to se je preneslo tudi na knjižnico. Ta skrb se je prenesla tudi na občino in župana. Prepričana sem, da je knjižnica v Krškem dokaz za to, kako delujejo nevidni, pozitivni vplivi.

Veselo razpoloženi smo se v soboto, 19. 11. 2022, ob 8. uri srečali pod uro na glavni avtobusni postaji v Ljubljani, knjižničarji in člani Društva bibliotekarjev Ljubljana, da bi z vlakom odpotovali na strokovno ekskurzijo v Krško. V kupeju vlaka sem sedela z Ano, Alenko in Janezom. Vse tri sem po imenu že poznala, vendar je pogovor v živo nekaj povsem drugega.

Več …